ابزار وبلاگ نویسی
مجله خبری ورزشی ایران مطلب - 6 گزارش خاص دربی

نویسندگان

6 گزارش خاص دربی

نویسنده : abdolnabi solimani    |   تاریخ : یکشنبه 24 بهمن 1395 11:24 ق.ظ

شش دربی حساس پایتخت را چه کسانی گزارش کرده اند؟ جمله معروف شان چه بوده و در مجموع چه عملکردی داشته اند؟

بخش ورزشی : مجله خبری ورزشی ایران مطلب

دربی 68

گزارشگر: عادل فردوسی پور

نتیجه بازی: پرسپولیس (2) استقلال (1) 

جمله معروف: «یك گل دیدنی از كریم باقری و دیگه از شر این بازی یك یك خلاص شدیم.» پی گیران فوتبال می دانند چرا این جمله عادل فردوسی پور مهم است شش بازی متوالی بود كه دربی پایتخت با نتیجه تساوی به پایان می رسید و رقابت شصت و هشتم بالاخره برنده داشت. 

عملكرد كلی: یكی از گزارش های خوب عادل فردوسی پور را در دربی شصت و هشتم شاهد بودیم. خاطرتان باشد ابتدا فرهاد مجیدی آبی پوشان را با یک گل پیش انداخت و پس از آن هادی نوروزی در نیمه اول بازی را به تساوی کشاند تا سوپر گل کریم باقری سرخ پوشان پایتخت را به پیروزی 2 بر یک برساند. عادل موقع گل اول بازی كلیشه ها را كنار گذاشت: «موقعیت برای استقلال. {فرهاد مجیدی}این توپ رو ببینیم گل میكنه یا نه و گل می كنه.» موقع گل اول پرسپولیس اما خلاقیتی نداشت: «در دهانه دورازه و گل توسط هادی نوروزی. یك یك مساوی روی اشتباه مهدی امیر آبادی.» تكه جالب او موقعی بود كه تصویر مربی پرسپولیس در قاب تلویزین قرار گرفت:« علی دایی قبل از این حركتش هفت هشت متر بالا پریده بود.» عادل بعد از گل دوم پرسپولیس تكه باحالی به دروازه بان آبی ها انداخت:«پرسپولیس 2 استقلال یك و طالب لو رفته دایره میانی میدان چه كار كنه؟ من نمی دونم.»

دربی 71

گزارشگر: جواد خیابانی

نتیجه بازی: استقلال(2 )پرسپولیس(0)

جمله معروف: «تعویض طلایی پرویز مظلومی». این جمله را جواد خیابانی بعد از گل دوم استقلال بیان كرد و اشاره اش به حركت موثر محسن یوسفی بود كه منجر به گل دوم شد.

عملكرد كلی: مهم ترین عاملی كه دربی هفتاد و یكم را ویژه می كند این است كه پس از ۱۲ سال و ۲۳ بازی، یکی از دو تیم با اختلاف بیش از یک گل برنده شد. در این بازی استقلال با گل های فرهاد مجیدی و مجتبی جباری به پیروزی 2 بر صفر رسید. جواد خیابانی مثل همیشه بود و گزارشش به دل طرفدران او نشست اما ضعف هایی هم داشت. اشتباه فاحش او موقع گزارش گل دوم رخ داد: «یك حركت خوب حالا برای استقلالی ها، فرصت هست برای محسن یوسفی ، پاس می ندازه پاس عالی هم می ندازه، فرصت برای اسقلال، آرش برهانی به بیرون و توی دروازه توی دروازه.محسن یوسفی می شه تعویض طلایی پرویز مظلومی و استقلالی ها را به گل دوم می رسونه ...» او چند لحظه سكوت كرد و متوجه اشتباهش شد و این طور آن را اصلاح كرد:« چه گلی می زنه مجتبی جباری، چه حركتی كرد محسن یوسفی،‌چه پاسی داد آرش برهانی و حالا چه غوغایی برپا شده در ورزشگاه آزادی.» 

دربی 74

گزارشگر: مزدك میرزایی

نتیجه بازی: پرسپولیس (3) استقلال (2)

جمله معروف: «یك بازی دراماتیك برای پرویز مظلومی / سانترهای نابود كننده مهدی مهدوی كیا.» پرسپولیس كه گل تساوی را به ثمر رساند، مزدك میرزایی به سیاق همیشه با حالت ممتد گفت:« توی دروازه» و بعد توضیح داد كه معولا با زدن گل اول،‌بازی ها تساوی می شود. جمله معروف او بعد از گل دوم پرسپولیس رقم خورد كه گفت:« یك بازی دراماتیك برای پرویز مظلومی . او چند لحظه پیش برنده بود ...  و پرسپولیس كه شكت نمی خوره و مصطفی دنزلی باز هم در دربی شكست نمی خوره... ضعف در دفاع استقلال و سانترهای نابود كننده مهدی مهدوی كیا.» بعد از گل سوم هم این گونه گزارش كرد: « این ضربه و توی دورازه،دوباره گل برای پرسپولیس. یك گل استثنایی دیگه بازی رو سه،دو می كنه... یك بازی باور نكردنی شد در این ده دقیقه پایانی... پرویز مظلومی كه ركودرش را از دست داده و تعویض های رویایی مصطفی دنیزلی...» 

عملكرد كلی: خوش‌بین‌ترین هواداران پرسپولیس هم فکر نمی‌کردند بعد از اخراج اولادی و 10 نفره شدن تیم شان، در 10 دقیقه به سه گل برسند. ایمون زائد در این بازی آقای هت‌تریک لقب گرفت و یکی از تلخ‌ترین شکست‌های دربی را به استقلال تحمیل کرد. گزارش مزدك میرزایی به جز در لحظه گل دوم و سوم پرسپولیس ویژه نبود و تفاوتی با گزارش های دیگرش نداشت.

دربی 79

گزارشگر: عادل فردوسی پور

نتیجه بازی: پرسپولیس (2) استقلال (1) 

جمله معروف: «بالاخره گل دیدیم توی دربی. چه اتفاقی! سجاد شهباز زاده كاری می كنه كه چهارصد و خورده ای كسی انجام نداده بود.» علاقمندان به فوتبال می دانند كه 404 دقیقه گلی در دربی به ثمر نرسیده بود و بازیكن استقلال طلسم را شكست. 

عملكرد كلی: عادل فردوسی پور در این مسابقه هم موفق عمل كرد. او راحت و بدون استرس گزارش می كرد و جز یك مورد در باقی لحظات بازی به جذابیت آن افزود. این یك مورد هم به گل اول پرسپولیس بر می گردد؛ او این طور گزارش كرد:« یه ضربه سر و حالا گل.» بعد از آن بیش از پنج ثانیه ساكت بود كه نمی دانیم چرا! بعد از این كه عادل به خودش آمد جبران كرد:« محمد نوری حساب كار را یك یك مساوی می كنه،پیرهنش رو در می آره ، بازوبندش رو در می آره. كار دیگه ای نمی كنه !» پرسپولیس در دقیقه 81 به گل دوم رسید و عادل فقط گفت:« توی دروازه .» بعد هم این طور ادامه داد:« امید عالیشاه حساب را دو یك می كنه واون هم پیرهنش رو در می آره.»

دربی 81

گزارشگر: عادل فردوسی پور

نتیجه بازی: پرسپولیس (1) استقلال (1)

جمله معروف: «دقیقه 90 وn ام پرسپولیس به گل می رسه». در دقیقه 95 پرسپولیس دفاع استقلال را توی منگنه قرار داده بود و فردوسی پور بعد از پاس كمال كامیابی نیا این طور گزارش كرد:« این آخرین بخت پرسپولیس است.» و یه یك باره صدایش اوج گرفت: «موقعیت و توپی كه گل می شه .... گل ... چه گلی! چه دقیقه ای! ... دقیقه 90 و  n ام پرسپولیس به گل می رسه ... یك ، یك مساوی و ... حالا این ور ورزشگاه چه خبره. كی گل رو زد اصن؟» خاطرتان هست كه توپ در میانه راه به بنكسون خورد و عادل روی صحنه آهسته متوجه زننده گل شد و با یك «بله» ممتد گفت بنكسون گل تساوی را به ثمر رسانده است. 

عملكرد كلی: عادل فردوسی پور این بازی را با طروات گزارش كرد و نمره قبولی گرفت.  

دربی 82 

گزارشگر: محمد رضا احمدی

نتیجه بازی: پرسپولیس (4) استقلال (2)

جمله معروف: «طارمی هتریك می كنه یا پاس می ده ؟گل سوم{برای طارمی؟} ... نه چهار تا می شه حالا{پرسپولیس}.» این جمله محمدرضا احمدی در شرایطی بیان شد كه پرسپولیس در دقیقه 85 سه بر یك از استقلال جلو بود. آبی ها برای جبران جلو كشیده بودند كه اسیر ضد حمله شدند. توپ به مهدی طارمی رسید و در حالی كه می توانست آن را وارد دروازه كند، ریسك نكرد و به محسن مسلمان پاس داد. احمدی هیجان زده بود و همان طور كه ملاحظه می كنید دو كلمه طارمی و پرسپولیس از كلامش حذف شد اما طولی نكشید كه این جمله به شكل اصلاح شده به خدمت پرسپولیسی ها در كری با استقلالی ها درآمد:«هتریك می كنه یا پاس می ده؟ پاس می ده.»

عملكرد كلی: مسابقه پرسپولیس و استقلال بر خلاف پیش بینی ها یك بازی «ویژه» از آب درآمد اما گزارشگر نتوانست میزان حرارت بازی را منتقل كند، گویی خود او هم غالفگیر شده بود! اگر احمدی در گل چهارم پرسپولیس آن تك جمله را بكار نمی برد، یك شكست خورده تمام عیار بود اما در لحظه آخر خودش را نجات داد.


منبع: هفت صبح/ احمد رنجبر

فرصتی طلایی برای تراکتور و قلعه‌نویی

پیشنهاد آذربایجان و قطربه کیانوش رستمی

69 تیم از 24 کشور جهان می‌آیند

بخش ورزشی : مجله خبری ورزشی ایران مطلب

مطالب مرتبط: مجله خبری ایران مطلب,
   |   دیدگاه ها ()

سه شنبه 29 فروردین 1396 07:50 ب.ظ
Nice post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon every
day. It will always be helpful to read through articles from other
authors and use a little something from other websites.
سه شنبه 22 فروردین 1396 02:02 ق.ظ
After I originally commented I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are
added- checkbox and now whenever a comment is added I recieve 4 emails with the exact same comment.

Perhaps there is a means you can remove me from
that service? Thank you!
دوشنبه 21 فروردین 1396 10:57 ب.ظ
It is appropriate time to make some plans for the future and it is time to be
happy. I have read this post and if I could I wish to
suggest you few interesting things or suggestions. Perhaps you can write
next articles referring to this article. I wish to read more things
about it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

جستجو

تازه ترین مطالب

نظرسنجی

نظر شما در مورد سایت مجله خبری ورزشی ایران مطلب چیست؟
آمار وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ابزارک ها

Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net direction="right"

ترجمه سایت به زبان های زنده دنیا
ابزار نمایش افراد آنلاین

ابزار نمایش افراد آنلاین سایت و وبلاگ

خرید فروشگاه ساز دارالترجمه رسمی هاست ویندوز مجله خبری ایران مطلب سرور مجازی آلمان سرور مجازی ایران هاست لینوکس خرید پاور بانک عکس پروفایل دارالترجمه سازه پارچه ای طراحی داخلی بیوگرافی و زندگینامه بزرگان

گالری تصاویر ورزشی:برای بزرگ نمایی روی تصاویر کلیک کنید

بخش ورزشی