ابزار وبلاگ نویسی
مجله خبری ورزشی ایران مطلب - سلسائو اروپا در آرزوی تکرار شگفتی یورو ۲۰۱۶/یاران رونالدو شانس دوم صعود از گروه ایران

نویسندگان

سلسائو اروپا در آرزوی تکرار شگفتی یورو ۲۰۱۶/یاران رونالدو شانس دوم صعود از گروه ایران

نویسنده : abdolnabi solimani    |   تاریخ : پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 10:52 ق.ظ

تیم ملی پرتغال با تکیه بر ابرستاره خودش به دنبال تکرار شگفتی یورو ۲۰۱۶ در جام جهانی است.

بخش فوتبال جهان:مجله خبری ورزشی ایران مطلب

به گزارش خبرگزاری فارس، ۲۸ روز تا جام جهانی ۲۰۱۸ باقی مانده است و نوبت رسید به پرتغال که همیشه به تیم تک ستاره ها مشهور است و در طول تاریخش همیشه یک یا چند ابرستاره در ترکیبش داشته است. پرتغال این بار در جام جهانی رقیب ایران، اسپانیا و مراکش شده است و برای صعود از مرحله گروهی کار پیچیده ای دارد.

*پرتغال(۶ دوره حضور در جام جهانی-یک سومی و چهارمی جهان)

پرتغال اگرچه در طول تاریخش همیشه دارای ستاره های زیاد نبوده ولی همیشه یک تک ستاره بزرگ در ترکیب تیمش می دید که به کمک این تیم می آمد. اوزه بیو داسلیوا در سال های خیلی دور گرفته تا لوئیس فیگو در دهه گذشته تک ستاره های پرتغال بودند که اکنون این میراث به کریستیانو رونالدو، فوق ستاره رئالی ها رسیده است. با نگاه به تاریخ حضور پرتغال در جام جهانی این تیم اروپایی نه چندان بزرگ ۶ دور در این مسابقات حضور پیدا کرده است و در این ۶ دوره نتایج درخشانی را کسب کرده است. پرتغالی ها در اولین دوره حضورشان در جام جهانی در سال ۱۹۶۶ موفق شدند عنوان سومی جهان را از آن خود کنند. آخرین دست آورد سلسائو اروپا در جام جهانی به سال ۲۰۰۶ برمی گردد که موفق شدند به عنوان چهارمی دنیا برسند. در قاره سبز با وجود غول های بزرگ فوتبال دنیا پرتغالی ها همیشه چیزی برای گفتن داشتند و اوج اقتدارشان به سال ۲۰۱۶ برمی گردد که موفق شدند با تیمی نسبتا متوسط قهرمانی یورو را با شکست فرانسه، میزبان کسب کنند.

* سلسائو اروپا در آرزوی تکرار شگفتی یورو ۲۰۱۶ در جام جهانی

وقتی جام ملت های اروپا ۲۰۱۶ به میزبانی فرانسه آغاز شد همه فکر می کردند که فرانسه، اسپانیا و آلمان ۳ شانس اول برای کسب عنوان قهرمانی هستند و حرفی از پرتغال نبود. یاران رونالدو کارشان را زیرپوستی آغاز کردند و در مرحله گروهی حتی در یک قدمی حذف شدن بودند که با شانس و تفاضل گل به عنوان تیم آخر به مرحله بعد راه پیدا کردند. رونالدو با درخشش خود در این مسابقات قابلیت های خود را در عرصه ملی نیز به رخ رقیبان کشید و ثابت کرد که یک ابرستاره است. آنها در این مسابقات با نتایج پایین و نسبتا ضعیف به فینال رسیدند و رقیب فرانسه میزبان شدند. اگر چه رونالدو در این بازی نتوانست بیشتر از ۲۳ دقیقه بازی کند و به خاطر مصدومیت زمین بازی را ترک کرد اما پرتغالی ها ناامید نشدند و برای قهرمانی جنگیدند تا به این مهم دست پیدا کردند. پرتغال اکنون عنوان قهرمانی اروپا را با خود یدک می کشد و امیدوار است تا این دست آورد بزرگ را در جام جهانی تکرار کند.

*پرتغال شانس دوم صعود از گروه مرگ

پرتغال با توجه به اینکه با اسپانیا، ایران و مراکش همگروه شده است روی کاغذ شانس دوم صعود از گروه مرگ است. حضور تیم قدرتمندی مانند اسپانیا شانس اول را از این تیم می گیرد. تیم ملی کشورمان و مراکش اگرچه تیم های قدرتمندی هستند ولی با مقایسه دقیق آنها با پرتغال و اسپانیا بدون شک شانس این دو تیم اروپایی برای صعود بیشتر خواهد بود. فرناندو سانتوس، سرمربی پرتغال در آرزوی تکرار شگفتی یورو ۲۰۱۶ است اما در این کار با بازیکنانش شوخی ندارد و پیش از این برای آنها خط و نشان کشیده بود و اعلام کرده بود که اگرچه آنها قهرمانی یورو ۲۰۱۶ را کسب کردند اما هیچ تضمینی وجود ندارد که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور پیدا کنند.

* مهره های کلیدی اروپا

*کریستیانو رونالدو(ابرستاره پرتغالی رئال مادرید)

رونالدو برای فوتبال دوستان نامی آشنا و ماندگار است و او را با رقیب اصلی خود مسی، فوق ستاره آرژانتینی همیشه یاد می کنند. رقابت این دو ستاره در کسب توپ طلای بهترین بازیکن جهان همچنان ادامه دارد. کریس تاکنون در این رقابت پا به پای مسی جلو رفته است و هر کدام ۵ توپ را از آن خود کردند. رونالدو را نمی توان توصیف کرد ولی همین کافی است که هیچ فوتبالیستی اندازه او و مسی در سطح فوتبال نیامده است و جام های پیاپی رئال در اروپا بدون شک تحت تاثیر این فوق ستاره پرتغالی بوده است.

*ریکاردو کوارشما(ستاره کم فروغ)

کوارشما، هافبک و مهاجم طراح پرتغالی ها که بازی های او را در اینتر به یاد می آوریم اگرچه ۳۴ ساله شده و به نوعی هم سن و  سال کریس است اما هنوزم یکی از مهره های کلیدی پرتغال به حساب می آید. کوارشما وقتی به بارسلونا در سال ۲۰۰۳ آمد همه منتظر ظهور یک پدیده بزرگ فوتبالی بودند ولی نتوانست عملکرد خوبی را داشته باشد و پس از آن به پرتغال برگشت و به پورتو رفت. او در سال ۲۰۱۵ به تیم بشیکتاش ترکیه ملحق شد و در طول ۳ سال حضورش عملکرد رضایت بخشی را از خود به نمایش گذاشته است  و یکی از مهره های کلیدی این تیم ترکیه ای است. کوارشما نیز در کنار رونالدو می تواند به سانتوس کمک کند.

*نلسون سمدو(مدافع راست آبی-اناری‌ها)

مدافع جوان و آینده دار بارسلونا از دیگر مهره های کلیدی سانتوس در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.این مدافع ۲۴ ساله تا پیش از انتقال به بارسلونا در ژوئن ۲۰۱۷، در ۶۴ بازی برای بنفیکا ۳ بار گلزنی و با این تیم ۲ قهرمانی لیگ، یک قهرمانی جام حذفی، یک قهرمانی جام‌ اتحادیه و یک قهرمانی سوپرجام پرتغال را کسب کرده بود.

سمدو ۲ اکتبر ۲۰۱۵ نخستین بازی ملی اش را برابر دانمارک انجام داد و در قهرمانی یورو ۲۰۱۶ و جام کنفدراسیون ها عضوی از تیم پرتغال بود. اگرچه سمدو در ترکیب اصلی بارسلونا جایی ندارد و غالبا به جای سرخیو روبرتو به میدان می رود ولی می تواند به تیم سانتوس در جام جهانی کمک کند.

* په په(دژ مستحکم سابق رئال)

په په بدون شک مدافع اصلی سانتوس در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است. مدافع ۳۵ ساله پرتغالی با ۱۰ سال حضورش در رئال مادرید و بازی های درخشانش نشان داد که یکی از بهترین مدافعان فوتبال در دهه گذشته است. او در سال ۲۰۱۷ از رئال جدا شد و راهی سوپر لیگ ترکیه و بشیکتاش شد تا همبازی کوارشما هموطنش شود. بسیاری از افراد می‌گویند او یه تیغ برنده در پاهای خود دارد که هرچیزی را که در جلوی وی قرار می‌گیرد را از سر راه برمی‌دارد از خصوصیات این بازیکن می‌توان به تکنیک مناسب، تاکتیک پذیری خوب، جاگیری عالی، هوش بالا و قدرت کنترل توپ اشاره کرد. 

*نقاط قوت و ضعف پرتغال

نقطه قوت سلسائو اروپا بدون شک کریستیانو رونالدو خط حمله پرتغال است. رونالدو به تنهایی تیم است و بارها و بارها ثابت کرده است که می تواند به تنهایی تیم را رهبری کند. با نگاه به خط دفاعی پرتغال حضور په په باتجربه و سمدوی جویای نام می تواند خط دفاع خوبی برای سانتوس تشکیل دهد. تنها مشکل پرتغال این است که یک مهاجم نوک تمام کننده ندارد.


مجله خبری ورزشی ایران مطلب

نماینده باشگاه اسپانیایی برای مذاکره با قدوس عازم سوئد می شود


با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود مجله خبری ورزشی ایران مطلب تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله خبری ورزشی ایران مطلب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


برچسب ها:سلسائو اروپا در آرزوی تکرار شگفتی یورو ۲۰۱۶/یاران رونالدو شانس دوم صعود از گروه ایران,
مطالب مرتبط: مجله خبری ایران مطلب,
   |   دیدگاه ها ()

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

جستجو

تازه ترین مطالب

نظرسنجی

نظر شما در مورد سایت مجله خبری ورزشی ایران مطلب چیست؟
آمار وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ابزارک ها

Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net direction="right"

ترجمه سایت به زبان های زنده دنیا
ابزار نمایش افراد آنلاین

ابزار نمایش افراد آنلاین سایت و وبلاگ

خرید فروشگاه ساز دارالترجمه رسمی هاست ویندوز مجله خبری ایران مطلب سرور مجازی آلمان سرور مجازی ایران هاست لینوکس خرید پاور بانک عکس پروفایل دارالترجمه سازه پارچه ای طراحی داخلی بیوگرافی و زندگینامه بزرگان

گالری تصاویر ورزشی:برای بزرگ نمایی روی تصاویر کلیک کنید

بخش ورزشی