ابزار وبلاگ نویسی
مجله خبری ورزشی ایران مطلب - احمدی: باشگاه ها مسئول رفتار هواداران هستند/ لیدرها تایید صلاحیت می شوند

نویسندگان

احمدی: باشگاه ها مسئول رفتار هواداران هستند/ لیدرها تایید صلاحیت می شوند

نویسنده : abdolnabi solimani    |   تاریخ : شنبه 2 شهریور 1398 12:51 ب.ظ

معاون ورزش همگانی و حرفه ای وزارت ورزش گفت: با همکاری نیروی انتظامی لیدرها تایید صلاحیت می شوند.


بخش ورزشی : مجله خبری ورزشی ایران مطلب

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و همگانی وزارت ورزش در نشست خبری به مناسبت هفته دولت گفت: حدود یک سال این معاونت در ساختار جدید وزارت ورزش تشکیل شده و تقریبا از اوایل سال ۹۷ کارمان را شروع کرده ایم. ۳ حوزه کاری برای این معاونت تعریف شده است.

* ایجاد نگاه متوازن در ورزش همگانی و قهرمانی

وی افزود: در این دوره سعی شد نگاه متوازنی در ورزش ایجاد شود تا هم ورزش همگانی و هم قهرمانی مورد توجه قرار بگیرد. از ابتدای حضور این دولت به عنوان اولویت این برنامه مورد توجه قرار گرفت و گام های خوبی در ورزش همگانی برداشته شد. ما چند گام زیربنایی انجام دادیم؛ تدوین برنامه ورزش همگانی، تدوین برنامه فعالیت بدنی ایرانیان با همکاری وزارت بهداشت، تدوین آیین نامه توسعه ورزش همگانی در کلانشهرها و شهرهای بزرگ، انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی مثل وزارت کشور، بهداشت و آموزش و پرورش، تشکیل شورای ورزش همگانی در استان ها و شهرستان ها از برنامه های ما بوده است.

* برگزاری نخستین جشنواره تابستانی در ۳۱ استان

معاون وزیر ورزش در ادامه صحبت هایش با اشاره به اینکه طی سال گذشته و امسال برنامه‌های متنوعی انجام شده، خاطرنشان کرد: ۷ هزار همایش پیاده روی خانوادگی با حضور ۱۰ میلیون، ۶ هزار همایش کوهپیمایی، ۵ هزار همایش دوچرخه سواری همگانی، برگزاری جشنواره های مختلف به صورت رقابتی، در این مدت برگزار شده است. در سال ۹۸ اولین جشنواره تابستانه با ورزش در ۳۱ استان برگزار شد. رویکرد ما این بوده با مشارکت همه دستگاه ها ظرفیت گسترده ای برای فعالیت مردم ایجاد کنیم. وزارت به تنهایی نمی تواند متولی ورزش همگانی باشد بلکه همه دستگاه ها باید پای کار باشند تا برنامه ها دنبال شود. پیش بینی ما فعالیت ۱۰ میلیونی بود.

* ۵۱ درصد مردم ایران ورزش می کنند

احمدی در این نشست در پاسخ به این سوال که آمار فعالان ورزش همگانی چقدر است، گفت: هنوز با مشکل آمار دقیق مواجه هستیم. البته کارهایی انجام شده و مرکز آمار ایران راجع به رفتارهای فرهنگی خانواده ها در کشور آماری منتشر کرده که ورزش هم در آن جای داشت مبنی بر اینکه خانواده های ایرانی چقدر فعالیت ورزشی دارند؟ ۵۱.۱ درصد خانواده های ایران فعالیت ورزشی دارند. ۶۲ درصد این امار شامل نرمش و پیاده روی است. طبق این آمار که در سال ۹۷ منتشر شده و مربوط به سال ۹۶ می سود، ۲۷ دقیقه در روز میانگین زمانی است که مردم ورزش می کنند. البته این سوال مطرح می شود آیا این مردم به حد کفایت ورزش می کنند؟ آنچه ما در وزارت دنبال می کنیم حد کفایت ورزش است. ۱۰ هزار قدم در روز پیاده روی حد کفایت است.

* افزایش اعتبارات ورزش همگانی

معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش درباره کمک به فدراسیون ها و اینکه آیا این رقم افزایش یافته، گفت: اعتبارات ورزش همگانی از سال ۹۲ تغییرات قابل توجهی داشته که مهمترین آن ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده بود. اعتباراتی هم برای ورزش همگانی در نظر گرفته شده که بخشی به فدراسیون ها و بخشی به استان ها اختصاص پیدا می کند. تلاش ما این بود فدراسیون ها را به مشارکت مردم سوق دهیم و نگاه فدراسیون ها یک سویه نباشد.

* برنامه ۲۶ فدراسیون برای توسعه ورزش روستایی

وی با ارائه توضیحاتی درباره ورزش روستایی، یادآور شد: در این حوزه بخش عمده ای از ورزش های سنتی و بومی و محلی را داریم. جشنواره های ورزش روستایی مخاطبان قابل توجهی دارد. ما با فدراسیون های ورزشی هماهنگ کرده ایم که ۲۶ فدراسیون برنامه خود را برای توسعه ورزش روستایی ارائه کرده اند. دوره های آموزشی ویژه ورزش روستایی توسط فدراسیون ها پیش بینی شده است.

* فعالیت کمیته های فرهنگی در فدراسیون ها

احمدی درباره برنامه های فرهنگی وزارت ورزش، عنوان کرد: تصویب نظام نامه فرهنگی و ابلاغ آن از شورای انقلاب فرهنگی تا حدودی چارچوب ها را مشخص کرده و این موضوعات به بخش های مرتبط اعلام شده است. در مورد ساماندهی حوزه فرهنگی فدراسیون ها اقدامات خوبی صورت گرفته و در فدراسیون ها کمیته های فرهنگی فعال شده است. در جهت ترویج ورزش پهلوانی برنامه های زیادی داشتیم. هر سال با مشارکت بسیج مراسم تجلیل از ورزشکاران جوانمرد را داریم و برنامه های دیگر که انجام شده است.

* باشگاه ها مسئولیت رفتارهای هواداران را برعهده بگیرند

معاون وزیر ورزش در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه سال گذشته در فوتبال اتفاقات ناخوشایندی را شاهد بودیم برنامه شما امسال چیست، تصریح کرد: قبل از شروع لیگ نوزدهم وزارت با همکاری فدراسیون فوتبال و سایر نهادها جلساتی را برای برگزاری مطلوب لیگ داشت. آسیب شناسی و بررسی شد. در حوزه فرهنگی هم جلساتی را داشتیم اینکه باشگاه ها مسئولیت رفتارهای هواداران را برعهده بگیرند. ساماندهی کانون ها با حمایت باشگاه ها مورد تاکید قرار گرفت و اینکه ما شرایط مناسب تری برای تماشاگران فراهم کنیم. تجهیز ورزشگاه ها به ورودی های مجهز، شماره گذاری صندلی و بلیت فروشی الکترونیکی می تواند به برگزاری لیگ کمک کند. با توجه به عقب ماندگی هایی که داشتیم یکی دو ماهه گذشته اقدامات خوبی را در تجهیز ورزشگاه ها شاهد بودیم.

وی افزود: روی مقررات باید جدی توجه شود. بعضی رفتارها به خاطر اغماض در اجرای مقررات است و تاکید شده موارد انضباطی با جدیت اعمال شود. اگر خواهان لیگ خوب هستیم باید این نظم باشد. به باشگاه ها ابلاغ شده حتما باید معاونت فرهنگی داشته باشند که یکی از کارهای آنها ساماندهی هواداران است. اگر بی نظمی و هر مشکلی در رابطه با هواداران صورت بگیرد این موضوع متوجه باشگاه هاست. وزارت و فدراسیون فوتبال هم به جد پیگیر موضوع هستند. ما با نهادهای فرهنگی، امنیتی و انتظامی به خاطر اتفاقات سال گذشته جلساتی را برگزار کردیم. بحث ساماندهی لیدرها هم مطرح بود که قرار شد با همکاری نیروی انتظامی تایید صلاحیت ها صورت بگیرد.

وی درباره اینکه برخی بدون کارت ملی وارد ورزشگاه شده اند و این مشکل هنوز باقی است، گفت: بله شاهد بی نظمی ها برای لیگ بودیم. تلاش وزارت این است مشکل برطرف شود.

* مانعی برای حضور بانوان در ورزشگاه برای رویداد ملی نداریم

معاون فرهنگی و همگانی وزارت ورزش در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه برای ورود زنان به ورزشگاه ها برنامه به چه صورت است، تصریح کرد: منعی برای حضور بانوان برای رویدادهای ملی نداریم و مانعی برای حضور بانوان در رویدادهای ملی نیست، امیدواریم این مانع در همه رویدادها برطرف شود. رویکرد وزارت این بوده با رفع موانع به حضور خانواده ها در ورزش کمک کنیم و فضاهای ورزشی خانوادگی شود. در والیبال ما شاهد حضور بانوان بدون اینکه مسئله‌ای پیش بیاید، بودیم. با مشارکت سایر دستگاه ها و رفع موانع زیر ساختی امیدوارم این اتفاق هم رقم بخورد.


مجله خبری ورزشی ایران مطلب

اخبار کوتاه از شهر خودرو؛ یحیی به مشهد نرفت/ محمدی‌مهر مشکل خاصی ندارد

dars

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود مجله خبری ورزشی ایران مطلب تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرماییددیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله خبری ورزشی ایران مطلب در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

برچسب ها:احمدی: باشگاه ها مسئول رفتار هواداران هستند/ لیدرها تایید صلاحیت می شوند,
مطالب مرتبط: مجله خبری ایران مطلب,
   |   دیدگاه ها ()

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

جستجو

تازه ترین مطالب

نظرسنجی

نظر شما در مورد سایت مجله خبری ورزشی ایران مطلب چیست؟
آمار وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ابزارک ها

Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net

ترجمه سایت به زبان های زنده دنیا
ابزار نمایش افراد آنلاین

ابزار نمایش افراد آنلاین سایت و وبلاگ

خرید فروشگاه ساز دارالترجمه رسمی هاست ویندوز مجله خبری ایران مطلب سرور مجازی آلمان سرور مجازی ایران هاست لینوکس خرید پاور بانک عکس پروفایل دارالترجمه سازه پارچه ای طراحی داخلی بیوگرافی و زندگینامه بزرگان ساخت وبلاگ وبلاگدهی دارالترجمه آشپزخانه صنعتی طراحی رستوران

گالری تصاویر ورزشی:برای بزرگ نمایی روی تصاویر کلیک کنید

بخش ورزشی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic